Fibrocell

fibrocell

Fibrocell Nedir?

Fibrocell tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, fibroblast adı verilen hücrelerin üretilip çoğaltılması sonucunda tekrar kişiye geri verilerek yapılan yenileyici bir tedavidir.

Fibrocell yöntemi işin kumaşı üzerinde etkili, bu yöntemle cildin kontürünü düzeltemezsiniz!

Fibroblastlar Nasıl Elde Ediliyor?

Kulak arkası güneş görmüyor, bu yüzden oradaki hücreler daha canlı oluyor. İstenirse başka yerlerden de alınabiliyor. Kulak arkası, yüze yapı olarak da yakın; üstelik alındığı zaman iz görünme ihtimali olmuyor. 3 mm’lik bir doku, ince biyopsi iğnesi ile alınıyor, dikiş atmaya gerek kalmıyor.

Biyopsi tam donanımlı laboratuvara gönderiliyor ve üretime alınıyor. Ortalama 4-6 hafta arasında laboratuvar ortamında fibroblastlar üretiliyor. İstenilen yeterli sayıya ulaşınca kademeli olarak dondurulup, bir sonraki enjeksiyon için bekletiliyor.

 

Fibrocell Nasıl Uygulanıyor?

Mezoterapi yani iğneler yöntemiyle cilde enjekte ediliyor. Burada özel bir tabanca ile uyguluyoruz. Öncesinde cildi uyuşturup, gözeneklerin açılması için temizliyoruz. Uygulama günü hastanın cildinde bir kızarıklık oluyor ve sosyal çevreye çıkmaması daha uygun oluyor. Lokal anestezik krem uyguladığımız için acı da duyulmuyor. Genellikle 2- 3 haftalık aralıklarla toplam 3 uygulama yapılıyor.

 

Fibrocell En Sık Hangi Bölgelere Uyguluyorsunuz?

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uyguluyoruz. İstenirse el derisi gibi başka bölgede de uygulanabiliyor. 35 yaşın üstündeki herkes yaptırabiliyor.

Fibrocell Tedavi Süresi Nedir?

Uygulamalar tamamlandıktan sonra kendi alt derinizde kollajen üretimi devam ediyor. Üç uygulamayı takiben 1 yıl sonra iyilik hali %90 civarında devam ediyor. Üç-beş yıl gibi uzun süreli tatmin edici sonuçlar elde edilebiliyor.
Fibrocell terapisinin etkinliğini ayni derecede koruyabilmek için kişinin deri yaşına göre 1,5-2 senede bir tekrarlanmalıdır.

Fibrocell´in Diğer Maddelere Üstünlüğü Nedir?

  • Kişinin kendi hücreleri kullanıldığı için biyolojk olarak uyumludur, alerji oluşturmuyor,
  • Test gerektirmiyor,
  • Kollajen üretimini sağlayan canlı hücreler olduğu için etki süreleri daha uzun,
  • Uygulama öncesinde lokal veya genel anestezi, operasyon sonrası bakım gerektirmiyor, yan etkileri yok.

 

Fibrocell Sonrası Nerelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hiçbir şey sonsuz değildir, her şey sizin kontrolünüzde. Siz bu dönemi uzatabilir yada kısaltabilirsiniz!

Fibroblast uygulanan bir ciltte etki 4-6 sene boyunca sürer. Ancak bu süre zarfında kişinin cildine çok iyi bakması gerekiyor. Öncelikle cildinizi nemlendirici bakımlar yapılmalı, cilt maskeleri ihmal edilmemelidir. Sigaranın olumsuz etkilerinden bahsetmek bile istemiyorum. Ayrıca bol sıvı tüketmek ve güneşten korunmakta şart.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *