ThermiRF

ThermiRF

ThermiRF Nedir ? (ISI KONTROLLÜ ENJEKTE EDİLEBİLİR RADYO FREKANS)

ThermiRF dünyada ilk kez FDA onayı almış olan, thermistor ile regüle edilen enjekte edilebilir radyo frekans cihazıdır. Isının ayarlanabilir ve kontrol altında olması ,farklı endikasyonların güvenli bir şekilde tedavisini mümkün kılar. ThermiRF micro-invasive olarak yumuşak dokuda sıkılaştırma ve yağ eritme estetiği yapılabildiği gibi , hyperhydrosis , sinir blokajı, non-invasive bölümünde ise vajinal sıkılaştırma, cilt sıkılaştırma (ThermiSmooth) gibi farklı endikasyonlarda uygulamalar yapılabilir.

Sistem micro-invasive bölümünde , 18-22 G kalınlıktaki kanüller ile ısıyı , cilt altında istenilen derinliğe istenilen ısı derecesinde güvenli ve doğru olarak gönderir.

FDA- onayına sahip cihaz güvenli, zaman-kontrollü ultrasound enerjisi sayesinde cildin derinlerindeki destek tabakalarını stimule eder- ki bu kısımlar cerrahi yüz germe operasyonları sırasında inilen, cilt yüzeyinin tahrip edilmediği alanlardır.

İŞLEYİŞİ NASILDIR?

ThermiLift; acısız, mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama bir saattten daha kısa bir zamanda tamamlanır. İyileşme sürecine bazı ender durumlar dışında ihtiyaç olmaz. Çok ince uca sahip başlık cildin altına yerleştirilir. Ardından radio frekans enerjisi hedef dokuya uygulanarak; hemen oluşan shrink/küçültme etkisi meydana getirilir. Sonuçlar hemen görülür ve zaman ilerledikçe daha da iyi sonuçlara ulaşılır.

Ultherapy, muayenehane ortamında gerçekleştirilebilecek, 30-60 dakika süren bir işlemdir. Kısa dönem de ‘canlandırıcı’ bir etkiye sahipse de ,cildin doğal üretim sürecini hızlandırarak yeni, elastik collagen üretimine neden olur ve ilerleyen,uzun dönemde de etkisini arttırır – tıpkı düzenli yapılan egzersizlerin kaslar da yarattığı etki gibi. (üstelik sadece ‘bir’ uygulama yeterlidir!).


İYİLEŞME SÜRECİ NEDİR?

ThermiLift, local anestezi ile uygulanan mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama sonrasında hastalarda hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum 24-48 saat içerisinde normale dönecektir.

SONUÇLARI NE KADAR KALICIDIR?

ThermiLift, tek uygulama ile ciltteki sarkmalara üç-boyutlu bir sonuç sunmaktadır. Tedavinin sonuçları birkaç yıl kalıcıdır.

NEDEN ETKİLİ VE GÜVENLİDİR ?

Cilt altına enerjiyi gönderen Smart Tiplerin üzerinde bulunan termostat, saniyede 12 kez ısı ölçümü yaparak ısıyı görüntüler ve doku içerisinde istenilen seviyenin üzerine çıkmasını engeller. Termal kamera ise; cilt yüzeyindeki ısıyı görüntüler. Isı haritası renksel olarak ekranda görüntülendiği gibi aynı zamanda dijital olarak da ekrandan okunabilir. Aynı zamanda cihazın sinir stimülatörü sayesinde sinirlerin yerleri tespit edilir ve hastada sinir hasarı oluşma riski ortadan kaldırılır.Cilt altına enjekte edilen ısının seviyesi ve homojenitesi tam olarak kontrol altında ve görüntülenebilir olduğu için etkinlik kesin, güvenlik maksimumdur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *