ThermiSmooth

ThermiSmooth

HASSAS EPİDERMAL ISITMA

Göz altları ve kaz ayağı diye tabir edilen kırışıklıklarda etkilidir. Aynı zamanda dudak çevresindeki kırışıklıklara da uygulanabilir.

ThermiSmooth uygulaması sırasında özel bir tasarıma sahip thermistor başlık kullanılır. Bu başlık, ThermiRF de kullanılan başlığa benzer. ThermiSmooth, cildi ısıtır. Tedavi sırasında hastalar ılık bir masaj hissi yaşadıklarını söylemektedirler.

Klinik çalışmalar neticesinde collagenin, 40 C ve üzerinde ısıtıldığında shrink/küçüldüğü görülmüştür. Aynı derece ile ısıtıldığında ciltte bir inflammatory süreci de başlamakta ve cilt yeni collagen oluşturabilmektedir. Bu yüzden cilde zarar vermeden, hastaya acı çektirmeden cildi belirli derecelere kadar ısıtmak büyük önem taşımaktadır.

Tedaviden önce ve ikinci tedaviden sonra 50mHz ultrasound uygulanmıştır. (3.gün Tx) Cildin kalınlığının ve kalitesinin arttığı gözlemlenmiştir. (mavi/yeşil alanlar artmıştır)

thermismooth

ThermiSmooth’un işleyişi nasıldır?

Uygulamanın yapılacağı bölgeye bir miktar jel sürülür. Ardından ThermiSmooth başlığı cilt yüzeyinde uygulanmaya başlanır. ThermiRF sisteminde sistem hedeflenen derecelere ayarlanmıştır. ( 42 C – 45 C) Başlık; nazik, dairesel hareketlerle cilt yüzeyinde gezdirilir. Amaç cildin hedeflenen sıcaklığa ulaşmasını sağlamaktır. İstenilen sıcaklığa erişildiğinde; ThermiRF otomatik olarak enerji iletimini keser. Küçük bir alanda ortalama 5 dakika içinde istenilen ısıya ulaşılır. Uygulama istenilen kozmetik sonuçlar alınana kadar, birkaç kere tekrarlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *