Üst Yüz Gençleştirme

Dengeli bir yüz gençleştirme ameliyatı yapabilmek için, yukarıda saydığımız bu üç bölüm ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Yüzdeki yaşlanma, yüzün her tarafında aynı anda ve aynı şiddette başlamaz. Yani; bir kişide, alın yada boyun daha önce yaşlanırken ve diğer kısımlarda hiçbir sorun olmazken, bir diğer hasta grubunda, orta yüz bölgesinde ciddi çöküklük ve sarkmalar, göz altlarında torbalanmalar olabilir.

“Yeni” bir yüz ve dinamik bakışlar yeni bir yaşamı garantilemez. Yüz germe ameliyatları görünümünüzü düzeltebilir ve kendinize güveninizi tazeleyebilir; fakat gerisi size kalmaktadır…

“Alın, kaşlar ve gözler yüz ifadesi açısından yüzdeki en etkili kısımlardır. Gözler ve alın tek başına kişinin mutlu, meraklı, şüpheli, endişeli, kızgın ve düşünceli olup olmadığını gösterir. Yüzdeki başka hiçbir kısım bu derece sessiz iletişimi sağlayamaz.”

Üst yüz bölgesi alın, kaşlar ve üst göz kapaklarından oluşur. Bu bölgede yapılabilecek gençleştirme işlemleri arasında alın germe ameliyatları, şakak germe işlemleri, kaş kaldırma ameliyatları, kaş askıları, üst göz kapağı ameliyatları ve botox uygulamaları sayılabilir.

Alında, normalde derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren enine çizgiler mevcuttur. Kaşlar arasında bu çizgiler dikey bir hal alır. Alın cildi de yüz cildinde olduğu gibi yaşın ilerlemesine paralel olarak gevşemeye, sarkmaya başlar ve mevcut çizgiler derinleşir. Zamanla kaşlar aşağı doğru iner ve kişide yorgun bakışlı bir yüz ifadesi ortaya çıkar.

Sıklıkla, alın germe ameliyatının, kişinin daha zinde ve genç görünmesini sağladığı söylenir. Fakat kesin bir sonucu önceden belirlemek imkansızdır. Düzelmenin derecesi yaş, kalıtım, kemik yapısı, derinin kalitesi, alkol, sigara kullanımı, dengeli beslenme, stres, hava kirliliği, cilt bakımlarının yetersiz yapılması veya hiç yapılmaması, yerçekimi etkisi ve mimikler gibi etkenler tarafından belirlenir.

TOP